CHP’den 81 İlde Soylu’ya Tepki...  
CHP’den 81 İlde Soylu’ya Tepki... "Hadsiz Tutumuyla Ateşle Oynamaktadır!"
29.06.2018
1107
Yazı Boyutu: A- A+

"Hadsiz Tutumuyla Ateşle Oynamaktadır!"

CHP’den 81 İlde Soylu’ya Tepki...

 

(Haber Merkezi)- CHP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine 81 ilde düzenlediği basın açıklamalarıyla tepki gösterdi.

            CHP Rize İl Örgütünden de yapılan eşzamanlı açıklamada, “Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum ateşle oynamaktır” denilirken, aynı zamanda, “Erdoğan, bu açıklamanın neresindedir” diye de soruldu.

            Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), halen İçişleri Bakanlığı görevini sürdüren Süleyman Soylu’nun, “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim ’CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye" şeklinde açıklamasına 81 ilde eş zamanlı düzenlediği basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

            CHP Rize İl Merkezinde de İl Başkanı Saltuk Deniz, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Bostan, Kadın ve Gençlik Kolları temsilcileriyle konuyla ilgili eşzamanlı basın açıklaması yaptı. 

            ‘Çatışma ve Kaos Çağrısı!’

            Aynı zamanda İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Kolları Temsilcisi olan Gamze Karaosman tarafından okunan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

            “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evladıdır."

            ‘Erdoğan Açıklamanın Neresinde?’

            Karaosman’ın okuduğu ortak metin şöyle devam etti:

            “AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir."

            ‘Çıkabilecek Olayların Tek Sorumlusu Soylu!’

            "Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır."